Welcome to 2. četa 1. bataljona financijske straže "Mrcine"

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Bobby Fisher

FalconBMS Balkans Theater

36 posts in this topic

Stavit cu samo video .....bez komentara.....i opisa

svaka caste deckima koji rade na tome...na grafici i na kampanji .....od svih simulacija letenja ova mi je najdraza....moj broj 1...FalconBMS Balkans......najrealnija/najbolja free simulacija ikad.....

Uskoro izlazi ...novi Balkan ...final.......preletio sam skoro sva bojista svijeta *(virtualno)...od I do III svjetskog rata//.....ali doma je najljepse

FalconBMS homepage

http://www.benchmarksims.org

alfa-beta Balkan Theatra .....(mozete probat...sve je free)

http://www.eurovirtualforces.it/forum/viewtopic.php?f=88&t=371

Bobby out

Awards

Hmm..aj baš budem probo..mada me uvijek nekako letni model odvrati od daljnjeg igranja..nemam nekako onaj pravi osjećaj brzine ko kod FC3 gdje stvarno imam feeling ko da sam u brzom mlažnjaku..ali možda je razlog tome upravo sami teren u BMSu i rezolucija tekstura..možda će s novim tilesima sve to nekako biti bolje..budem pogledo. :)

Wepar Sestrunjski likes this

Awards

heh.......moje misljenje i dojmovi su osobni...priznajem...emocionalno sam vezan za Falcon (lol)...a i poznajem neke ljude koji to rade...pa..postoji mogucnost da sam pristran kod predstavljanja Balkans Theatra i ostalih Falcon stvari

Razvoj FalconBMS-a se strahovito ubrzao jer masa ljudi radi nevjerojatne stvari...nazalost igra je stari engine i nije ispolirana kao DCS naslovi...a avioni su prilicno komplicirani za letenje.....(znam da si letio Falcon vidim na videu desno dolje...pa znas..ali mozda neko ne zna..zato sam i stavio...bms temu)

FC2 i FC3 nisam nikad volio....sorry....a i ne volim raspravljat o ukusima....tesko je to usporedit....jer FC3 (FC2) meni osobno izgleda kao arkada prema FalconuBMS....(mozda je grafika bolja)....cak DCSWorld sa A-10A ne moze parirat A-10A u Falconu./...pokusavam aktivno letjet A-10C u zadnje vrijeme....letim DCS World..neko vrijeme..ali ..u nekim stvarima FalconBMS je svjetlosim godinama ispred kompletnog DCS Worlda....nadam se da ce ED to popravit...u skoro vrijeme (necu ni spominjat masu thetara za BMS...od kojih bih izdvojio Israel)

iako ja letim/volim DCS World (ali ne u kompletu i ne sve stvari tamo implementirane...)..da se razumijemo i OK mi je......ali...za DCS World moras izdvojit masne pare..(osim za SU-25T)......dok je FalconBMS free...pa se od free naslova niti ne moze ocekivati da bude na nivou komercijalnog zbog puno razloga...a u kakvom nam stanju ispurucuja komercijalne-alfe koje kupujemo....to je neka druga prica i dalo bi se o tome raspravljat.....

Psina Mesozhder likes this

Awards

BMS je nesumnjivo odličan simulator i zato ga ne brišem sa harda ALI svi ti "moduli" tipa F18 ili A10 su u biti samo površinski umetnuti kokpiti (+prilagođen letni model) dok je avionika u osnovi ostala od F16..Mislim da nisu trebali ići za time jer su na neki način razvodnili simulaciju i trebali su i dalje fokus držat isključivo na F16ici.

Postoje dva razloga zašto se s vremenom uvijek "ohladim" od BMSa: :D

1. Osjećaj brzine letenja, letni model pa čak i da znam da je rađeno na detaljnosti istog, nemam feeling da jurcam nebom u brzom borbenom mlažnjaku već kao da sam u svemiru olitiga na "tračnicama" dok u "arkadnom" FC3u taj immersion faktor je čini mi se puno bolji.

2. Teren se zasniva na starom engineu i bez obzira koliko ga došminkavali, limitiran je samom tom činjenicom.

Sve u svemu, ako bi birao između nekakvog čudnog letnog modela / osjećaja letenja u kombinaciji sa full fidelity klikabilnim kokpitom i modeliranim sustavima i između nadolazećeg AFM na 15ici i 27ici u FC3u ali bez detaljno simuliranih sustava u kokpitu, biram ovo potonje..Jer na kraju krajeva, ni piloti ne provode 90% vremena klikajući stvari u kabini..to se jednom poštela na startupu dok je većina stvari na HOTASu i ono što privlači na kraju je samo letenje, osjećaj G sila itd..

Šarkonja i ja smo svojevremeno letili online i šorali se u dogfighteovima..ali sam imao osjećaj kao da smo u Star Warsima..nekako je sve išlo preglatko, prebrzo..kao da smo se šorali u svemiru a ne iznad Izraelske pustinje.. :kiki:

Da zaključim, da, BMS je, i pored nekih nedostataka, mrak i nikad ga neću izbrisat a još kad se uzme u obzir da je besplatan, svako ko drži do sebe bi ga trebao imat na hardu i barem ga s vremena na vrijeme zavrtit. ;)

Awards

Pozdrav svima!!!!

Evo i ja letim u zadnje vrijeme Falcon BMS (Izrael) i uživam...

Malo sam se naviknuo na savršeni radar F-15ice,pa me muči i živcira konstantno brbljanje sa AWACSom oko identifikacije mete...

Po meni jedini nedostatak BMSa je to što nema replay.

U svakom slučaju se isplati zabavljati BMSom ionako će te sve simulacije s vremenom doći do savršenstva...

Ako ste za...mogli bi oživjeti letove Jastrebova i zabavljati se u Falconu?

Awards

ja dosta cesto odletim na Veterans gaming serveru...koji vrti Korea kampanju

Zaboravih spomenut da je legenda BMS-a Tom Catz i mnogih drugih simulacija kao sto je FC...sredio ground teksture/vozila i na defaultnom Korea Theatru.....evo kako to izgleda....

detalji / screenshots na

http://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?14615-WIP-New-Tiles-Textures

ili ako vam se ne da citat lektira jednostavno mozete skinut na linku

https://hotfile.com/dl/204653776/38ab925/HighTilesKoreaV1.0.rar.html

Cut copy paste...
Hi,
this is my Version 2.5 of Korea HighRes Tiles for Falcon BMS. These tiles are a bit smaller and are working much faster them all my older Versions. I hab the dream to have a real look out of the Cockpit window and be able to see realistic ground textures. And so after over about hundreds of hours I am very proud to be able to present These texture package yet.
It would be great if somebody will be able to share These files to other file Hosters so that we havent so much Trouble and everybody who is interested will be able to download without any Problems. The file have 175 MB.
Just re-rar the files and copy the seperated dds-files into:
C:\Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\korea\texture\texture - Make seafty copy first!
Joaaaa.... hm ... just have a good flight
Tom Catz

Awards

FalconBMS instalacija u slici i videu....

Get BMS Update 6 from here:
www.benchmarksims.org/forum/forumdisplay­.php?29-Releases-amp-Updates

P.S..ako neko nema Falcon.exe nek me zovne na PM pa cemo rijesit...

kako instalirati gornji new-alfa-Balkans?

preimenujte ova dva foldera (ja nikad ne brisem jer se lako mozes vratit ako nesto ne valja)

texture folder
terrain folder
naprimjer u texture2, terrain2
skopirajte dva foldera koje ste skinuli u Terrdata.
znaci idemo redom
1) idite u (ili gdje je instalirano).. C:\Falcon BMS 4.32\Data\Add-On Balkans\Terrdata
2) Izbrisite ili preimenujte Delete/Rename foldere terrain i texture
3) na mjesto gdje ste izbrisali / preimenovali stavite foldere sa linka terrain i texture.
eventualno mozete...jos,..
3) idite u terrain folder i izbrisite file-ove :TERRAIN.BIL, TERRAIN.HDR, TERRAIN.NRM, TERRAIN.SBI, TERRAIN.TID
plus nemojte zaboravit dodat novu kampanju ...ona ide u Campaign folder na isti nacin
nemojte nista slucajno overwrite (prepisati) jer nece radit samo rename ili delete
instalacija je komplicirana ali uskoro ce beta..(pa ce biti instalacija sa exe)..zato sam stavio najavu
nadam se da sam pomogao
Bobby out

Awards

Bobby jesi skužio u zadnjim apdejtima (ne znam sad točno koji je) kad sletiš da nos aviona po defaultu ostaje gore i nije više ko prije da ga sam moraš stickom držat na 10-12 stupnjeva nagiba? To mi je malo čudno.. :huh:

Awards

ma da Rudy (autor...poznatiji kao Fighting Falcon)... komplicira sa tim talijanskim siteom.....

probaj ovdje *(stavi se na Balkan bez fix-a)

Balkan theater imas ovdje

http://www.amvi.it/download/falcon/teatri/168/balkans-theater-falcon-bms-converted.html

new Balkan Tiles

http://1stfightergroup.com/Public/balkans_texture_alpha_beta.rar

ili

http://www.bms4.com/files/balkans_texture_alpha_beta.rar

new Balkan Campaign

http://1stfightergroup.com/Public/balkans_campaign.rar

ili

http://www.bms4.com/files/balkans_campaign.rar

Bobby out

Awards

najnoviji Red Flag v4.0 je odlicna kampanja koje se moze odigrat u multiplayeru.....a tu je i Battle for Sinai...nema potrebe za necim drugim jer je to trenutno in....

a za dobar online fight je dovoljno registrirat eskadrilu na Falcon Online...http://falcon-online.org i voila....u boj....

postoji i 117LAP sqn u kojem ja letim/registriran sam kao pilot bomber sa ekipom sa starog CVAB foruma *(rijedje nego bih zelio...ali sad ce zima pa cu biti puno aktivniji)....ako zatreba bilo kakva pomoc u bilo kom pogledu...vezano uz BMS,,,,tu sam...ako nista drugo mogu biti most za medjueskadrilsku suradnju...a i mogu letjet sa svima..no prob...cim vise ljudi ...tim je zanimljivije...vidi link...za Red Flag v4 ima 554 pilota reganih.sto bi trebalo zagarantirat odlicnu zabavu....pogotovo za uigran tim...

http://falcon-online.org/forum/index.php?topic=596.0

REGISTERED SO FAR:
279 RED / 277 BLUE = Total 554

za Falcon je nedostatak servera problem jer sever treba imat ogroman upload...(bar 200-250 po klijentu) za vise ljudi to bi znalo biti problem,.ako neko namjerava hostat kampanju....(kao alternativa ima Veterans gaming server)

Awards

Evo dečki izašla je beta verzija za Balkan PvP.
link za preuzimanje

unninstalirat stari Balkan Theater i pokrenut .exe...(uninstaler je u root folderu igre)...i to je to

nakon instalacije odabrat Theater (Battle For Balkans) i restartat igru FalconBMS

Battle For Balkans SP je Singleplayer

Battle For Balkans MP je Multiplayer

PVP server sa dinamickom kampanjom za sve zainteresirane podignut je na serveru Falcon online.
IP adresa :205.161.29.10
IP za IVC 67.212.78.131
Lozinka-Pasword za server je : 1947
Kao i do sada obaveza je biti na TS-u FALCON ONLINE, DOK SE LETI ONLINE
Bobby out
P.S.
Select Singleplayer and you can host (and join).
(MP means here that you can only join as client on the Force vs Force server)
Perica Posavski likes this

Awards

Upravo isprovah jednu brzinsku moving mud letalicu... da li vama trza BMS? Izgleda da su ove teksture overkill za engine... ili ja nešto nisam dobro podesio? :huh:

Awards

nemoguce....pa to tvoja makina od PC -a ne bi trebala ni osjetit....sa pola snage bi to trebao rasturit...minimalo 60FPSa-do 120FPS-a...a teksture rade fenomenalno...bez problema...eto mi theater letimo vec duze vrijeme.offline i online i no problemos..

i da FalconBMS je postao kudikamo zahtjevniji nego prije.......uzmi u obzir da u kampanji ima minimalno 4000 (i daleko vise ali ajd) ground jedinica, dinamicka kampanja ..plus avioni....uz sve to fotorealistican teren....

Awards

Grafička mi je 44% opterečene, procesor 25% i svejedno trza... kao da ima neki među-sync ubačen... i to baš kad okrenem pogled prema terenu... kao da konstantno očitava teksture... užas... :zid:

Kao što rekoh, ne gine mi reinstall svega... :zajeb:

Awards

Su-27 sa HUDom i avionikom od F-16ice? Mislim da je bolje da se drže jednog aviona a ne da razvodnjavaju franšizu ovakvim stvarima..Kao cjelina, bolje je po mom mišljenju modeliran Su-27 u "survey" simu FC3 nego u BMSu..Ali FC3 i nema za cilj da bude na nivou jednog DCS-a ili BMS-a..

Awards

FC3/DCS nije besplatan za razliku od FalconBMS-a...kojega stvaraju igraci za igrace....free.....zato usporedba i nije bas....ono nesto....ali ajd...primjedba stoji

igra je takva kavkva jest..uzmi ili ostavi..napravljeno je ono sto se moglo....a i to nije malo...s obzirom na cijenu od nula, zero kuna

Awards

FalconBMS v.3.0.
ovo je verzija prvenstveno za singleplayer i sa tom verzijom se ne igra PVP...na Falcon Online serveru (malo je pre-zahtjevna verzija, za sada//...kad se na to spoji 50-60 ljudi i vise...)
thx Rudy (Fighting Falcon)..eto par detalja....

Change log: 12/10/2013

-fix tiles river,road path.
-Fix airbase elevation
-fix database dedicate
-fix campaign save 0 is ok.
-Fix moving troops.
-Fix tiles water , plains, area path.
-Fix alignment bridges

Added into:

city 3d by Nove.
texture dedicate for f16
texture Terrain hd512x512 complete fotorealistic 100%
tiles night 100% is done..
New road , New river.

A special thanks to all group EVF for the help during all the test phase, especially to Tonysoft.
I want also say thanks Nove, Moto, lyrasimo(Tritatutto) and all the BSM Community supported me and help during beta test.

Rudy -Fighting-Falcon

Awards