Welcome to 2. četa 1. bataljona financijske straže "Mrcine"

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
Nitro Glicerin

Čudan BSOD

4 posts in this topic

Pozz ljudi, Imam neuobicajen problem sa kojim se jos nisam susretao.

Overclockirao sam procesor 1090T . sa 3.2 na 4.0 , pod svim testovima (Prime 95, Memtest+, Heavy Load) radi stabilo i bez ikakvih errora. Temperatura proca 52-55.C pod full loadom.

Overclock sam dobio pomocu multiplayera , posto je otkljucan na ovom procu.

CPU Frekvency : 200 , Multiplyer x20. rami ostaju nepromjenjeni na 1600 i tu nastaje problem.

Rami iako nisu overclockirani (Corsair Vengance 4GB x2 1600 mhz) predstavljaju problem dolazi do BSODa i to razlicitih errora , error : 124 , 1e , 1a , 3b itd (inace Memory Errori)...

Ali kad rame vratim na 1333MHz nedesava se nikakav problem.

Dali se možda netko susretao sa necim slicnim , i dali zna do cega bi mogao biti problem. Predpostavljam da je do Memory Controlera na CPU , da zbog nekog razloga ne kontrolira RAMe kao sto bih trebao.

Procesor: amd 1090T Black edition (OC : 4000 x6 )
Matična : Asrock 870 extreme 3 R 2.0
Rami : Corsair Vengance 4gbx2 1600 mhz ( trnutno 1333MHz )
Grafa : XFX R9 285 Black Edition 2GB

Napajanje : Chiftec 500w
SSD : Intel 520 120 GB
HDD : Western Digital green 500 gb

~S

Pri večem naponu bi memorija trebala bit stabilnija tj. nebi se pojavljivale greške.

Povećavanjem FREKVENCIJE (radnog takta [MHz ili GHz]) kod memorije u jednom trenutku dođe do NE STABILNOG rada računala pa se tada zahtijeva:
1) ili dizanje NAPONA (Voltaže) memorije,
2) otpuštanje odnosno oslobađanje iliti olakšavanje tj. promjena LATENCIJA
ono što će ti svaki pravi profesionalni OVERCLOCKer prvo preporučiti jest da malo POPUSTIŠ odnosno OTPUSTIŠ latencije (i to one "glavne". A tek ako to ne uspije onda dižeš NAPON tj. VOLTAŽU!!!
cut & copy jedne moje stare rasprave na tu temu....iako se vise ne upustam u takve rasprave.
ko zna mozda ti pomogne..

Awards

ak se ne varam amd ne podržava memoriju na 1600 ili podržava ali mora biti OC na 1600

isti problem sam imao i ja sa 955BE, memoriju sam morao spustiti na 1333

.... onda sam si kupio intela^^

Memory controller

• The number of controllers: 1
    Memory channels: 2
    Channel width (bits): 72
    Supported memory: DDR2-1066, DDR3-1333
    DIMMs per channel: up to 2
    Maximum memory bandwidth (GB/s): 21.3

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X6%201090T%20Black%20Edition%20-%20HDT90ZFBK6DGR%20%28HDT90ZFBGRBOX%29.html

Tony Fontana tu si u pravu , jednostavno je nemoguce dobiti rad RAMA na 1600 , probao sam doslovno sve i pogurao maximalne granicce svega, radi stabilno na 4ghz / 1.45v , NB 2600mhz/ 1.25v .RAM 1333 mhz / 1.6v