Welcome to 2. četa 1. bataljona financijske straže "Mrcine"

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Bobby Fisher

Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition

2 posts in this topic

dovetail-logo.pngheader.jpg?t=1437468448

~S

Kako vrijeme leti......vec je blizu 8. mjesec....prosao godisnji....huh....

Nedavno sam koristeci Steam naisao na super akciju i za manje od 5$ sam kupio FSX Steam Edition....malo poboljsanu verziju FSX-a

koja u sebi sadrzi FSX Deluxe Edition plus Acceleration Expansion Pack. Steam verziju izdao je Dovetail Games koji je kupio FSX od Microsofta.

Pokrenuvsi igru koju sam uvijek imao na PC-u *(laptopu) sjetio sam se pocetaka i mog prvog susreta sa Flight Simulatorom. Bilo je to negdje davne 1988.-e u vrijeme 386 DX strojeva i novijih 486 DX2....dok je Pentium 1 postojao tek u teoriji na papiru.

Sto reci o igri koja je legendarna i po kojoj je cijela fransiza Flight Simulatora dobila ime ?

Tesko mi je povjerovat koliko je igra/tehnika napredovala i hardware i software...ali i mogu vam reci da se prva ljubav ne zaboravlja...stari FS i staru Elite sam odletio vise sati od svih ovih novijih simulatora zajedno...lol.....bila su to vremena kad sam imao vise slobodnog vremena nego danas....

FSX je igra koja ima mozda i vise od ~1000 dodataka free ali oni pravi dodaci se ipak placaju iako i kod free uradaka ima onih koji se po kvaliteti ne razlikuju od ovih sto se placaju. Sama temeljna FSX igra i nije nesto super ali je strasna navlakusa....ama bas sve se moze promijenit po zelji igraca.....svaki detalj je promijenjiv. Ispocetka me to nije diralo ali kad sam pogledao neke video uratke ostalih igraca tad je pocelo. Od pocetnih 5$ investicija je narasla na 100$ (i vise)..- ali mogu vam reci da mi nije zao...(zato oprez! da ne bi bilo nismo znali...op.a.)....

Igra u mom slucaju sa svim dodacima nalazi se na oko ~100 GB prostora na HDD....

Orbx stvari & Rex i GEX su jedostavno super..kapitalizam je ovdje duboko ukorijenjen uostalom pa ovo je igra koja je postavila temelje za danasnje simulatore....igra koje je izmislila neke stvari poput prodaje aviona po aviona...aerodrom po aerodrom itd...

Multiplayer mi je izuzetno zabavan. Live Tower sa zivim kontrolorima leta i sa vise od 40-50 igraca po serveru iako nema previse servera . Polijetanje na misiju sa Lufthansinim Boeingom 737 i taksiranje kao da gledas film...nikad nije dosadno

Vidjet Barcelonu navecer cekajuci polijetanje na letu Barcelona-Split.....neponovljivo...Let je u real time...znaci traje ~ 1h40 min...lol

Druga sitnica ...skoro da nema aerodroma na svijetu koji nije u simulatoru...cak i oni za koje nikad ne biste rekli da su tu...recimo aerodrom u susjedstvu...Ne mogu se sjetit aviona koji se ne bi mogao naci u FSX-u od vojnih do civilnih...ukratko.... nema da nema..

Skoro svako mjesto na zemaljskoj kugli je odsimulirano....neke lokacije toliko detaljno da je to nevjerojatno....neke lokacije znam ko da sam stvarno bio tamo.....

Podrska za multimonitorski sustav....nema problema...napr. kliknes na GPS i povuces ga drag & drop po zelji...isto tako se moze nabacit pola instrumenta.....super ! Hardverski zahtjevi su jos uvijek manji u odnosu na druge igre stvar solidno radi na mojoj staroj konfiguraciji ali igra zna rasturit i ninja PC tipa I7 i bacit ga na koljena

Kokpiti su djelomicno klikabilni..uglavnom zadovoljavajuce.

ENB series je must have (ili nesto slicno) jer je igra ustvari Dx9 ali ima neki port na Dx10 ali samo djelomicno iako se to slabo primjecuje kad se igra...ima jos 100 stvari koje ostavljam potencijalnim igracima da sami otkriju.

I na kraju mogao bih zakljucit da igra ima ono nesto...igraju je ljudi od profesionalaca do amatera...vec 25 i vise godina......

Barcelona Tower, Airbus D-ASAS ready at runway 7L, touch and go.

Airbus D-ASAS, cleared for takeoff runway 7L, left touch and go approved.

Cleared for takeoff runway 7L, Airbus SAS.....good luck sir !

Bobby over and out

prekrasni video o nama letacima FSX-a pogledajte na linku

http://store.steampowered.com/video/314160/

Awards

S

Iznenadio sam se kad sam pogledao.....pa moj FSX ima vise od 300 GB !?...ukupno gledano

Rex, Orbx, FSGlobal..par aviona....skupilo se....jednostavno volim ovaj legendarni game ,imao sam ga uvijek na PC-u...i ostat ce do kraja

LP.

P.S. 

nemam pojma kako je post zavrsio na krivom mjestu......molim admina da to preseli kamo vec treba....hvala & sorry

moj FSX.jpg

Awards