Welcome to 2. četa 1. bataljona financijske straže "Mrcine"

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
Zdravko Vjever

DCS 1.5 & 2.0 MP kopatibilnost

6 posts in this topic

Jesu li 1.5 i 2.0 verzije DCS-a kompatibilne u multiplayeru?

Pretpostavljam da nisu ali ako se samo radi o novim mapama u 2.0 i nekim kozmetičkim poboljšanjima onda bi i mogle biti kompatibilne na black sea mapi.

To je u naravi isti gejm, koristi se ista struktura fajlova i foldera, čak u pojedinim verzijama (kad se poklope update-ovi) se koriste identične datoteke za module i pregršt drugih stvari. Temeljna razlika je u tome što DCS 2.0 za sada koristi jednu jedinu mapu (ali je ugrađena podrška za korištenje više mapa), a to je NTTR - Nevada Test and Training Range - koja je izrađena u famoznoj "T4" terrain verziji, na koju se (prema ED-ovoj predaji) upravo sada dorađuje iliti nanovo izrađuje mapa Black sea (Caucasus) i u kojoj je, ako dobro shvaćam, izrađena Normandy 1944 mapa. Jednom kad dovrše mapu, nema zapreke da "ugase" 1.5, odnosno svi ćemo instalirat 2.0 koja će se od tog trena zvati 2.5 i u nju će se kao moduli moći instalirati sve dostupne mape (pa jednog dana i Strait Of Hormuz i (šuška se) Korea i (šuška se) Pacific WW2 era - "THE MERGE". 

Postoji još i developer's build gejma u kojemu su prisutne dorade na grafičkom enđinu, tojest lighting rendereru, a neke od tih fićursa (poput glow-a na sjajećim mjestima metalnih površina recimo) možeš vidjeti i u ovom videju: 

Nadam se da sam pomogao rastumačiti ;)

Zdravko Vjever likes this

Awards

hvala na opširnom opisu, zanima me konkretno ako ja upalim 1.5 veriju a recimo ti 2.0 i netko od nas napravi server i sad dali se mogu ja spojit na tvoj server ili obrnuto?

15 minutes ago, Zdravko Vjever said:

hvala na opširnom opisu, zanima me konkretno ako ja upalim 1.5 veriju a recimo ti 2.0 i netko od nas napravi server i sad dali se mogu ja spojit na tvoj server ili obrnuto?

OMG ne možeš jer:

1/ feed dostupnih servera za 1.5 i 2.0 je razdvojen

2/ niste na istoj mapi, dok ne mrđaju verzije s podrškom za obe mape, ništa od toga

Zdravko Vjever likes this

Awards

7 minutes ago, Zdravko Vjever said:

Ja sam mislio da 2.0 ima i nevadu i mapu iz 1.5 pa kad se leti na istoj mapi da je možda moguće

Podrška za to je isprogramirana, te će se 2.0 jednom kad završe Gruziju u T4 terrain mesh-u, jednostavno preimenovat u 2.5 i Gruzija će se moći instalirati u nju kao modul, a 1.5 će se "ukinuti". Možda bude dostupno DCS 2.5 stabilna i DCS 2.5 Open Beta (dvije paralelne verzije, ISTE, jedina razlika je što jedna uzima update-ove iz OpenBeta grane, a druga ne, samo iz stabilne).

Awards